חרדות אצל ילדים – כך מתמודדים

אישה בשדה - חרדות אצל ילדים

מצב של חרדות אצל ילדים הינו שכיח מאוד היום. ילדים מגיעים לבית הספר עם מצב רוח דיכאוני ואין להם עניין בשום דבר מלבד שינה וביצוע מספר פעולות בסיסיות. מצב מעין זה עלול להביא לפגיעה בלימודים ולרוב הוא דורש טיפול בסיוע של בעל מקצוע, על מנת להבטיח שהילד יחזור לשגרה.

איך מזהים חרדות אצל ילדים?

חרדות אצל ילדים יכולות להיראות שונות מילד לילד. בעצם יש ילדים שיסבלו מחרדה ויהיו מוחצנים וידברו על כך ואילו אחרים יהיו שקטים וכמעט ולא יהיה ניתן לדעת מהו מצבם. בכל אופן, במידה ואתם רואים כי הילד שלכם איננו מתפקד כבשגרה, מגיע להישגים נמוכים מהמצופה בבית הספר או חושש לעשות פעילויות שגרתיות שקשורות בתקשורת עם בני אדם אחרים, מומלץ לבחון זאת לעומק ולראות אם מדובר בחרדה.

דבר נוסף שכדאי לעשות הוא פשוט לדבר עם הילד. שיחה אחת פשוטה יכולה לעשות את ההבדל ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של הילד שלכם. במהלך השיחה ניתן לשאול אותו בנוגע לתחושות שלו, החברים בבית הספר, מצב הרוח הכללי ובעצם כל פרט שנוגע אליו שיוכל לאפשר לכם להבין טוב יותר מה מצבו.

במידה ואתם מזהים דכדוך אצל הילד, כמובן שיהיה מוטב לנסות ולעודד אותו ולהכווין אותו כך שיחזור לתלם. לצד זאת, ישנם מקרים בהם החרדה והדיכאון עלול להיות משמעותיים ויהיה מומלץ לפנות אל מטפל מוסמך שיוכל להציע מענה טיפולי לילד.

טיפול אצל פסיכולוג – לא צריך להתבייש

בחירה לקחת את הילד שלכם לטיפול אצל פסיכולוג תהיה בעלת תועלת משמעותית למדי וזאת אם תהיו מעוניינים ליהנות מתועלת רבה למדי להפחתה של רמת החרדה ממנה הוא סובל. במידת הצורך יהיה ניתן להיכנס לאתרים שמדרגים בעלי מקצוע וזאת על מנת למצוא פסיכולוג או מטפל מכל סוג אחר שנחשב מוביל באזור שלכם.

ניתן לבצע חיפוש של בעל מקצוע על פי הציון שהוא קיבל מקליינטים שביקרו אצלו. כמו כן, תוכלו לחפש אחר בעל מקצוע שנחשב לטוב בטיפול בילדים. ישנם פסיכולוגים שנחשבים למומחים במתן טיפול לילדים והם יהיו אופטימליים בעבור הילד שלכם.

פסיכולוגים עם ניסיון ממוקד יוכלו לדעת בדיוק כיצד לעזור לילד שלכם ולאפשר לו להרגיש בנוח במהלך הטיפול. במידת הצורך אפשר גם לשתף את הילד בבחירה של הפסיכולוג וזאת על מנת לאפשר לו להרגיש חלק מההליך.

טיפול מהיר ומענה פסיכולוגי נכון

מצב של חרדה בקרב ילדים הנו כזה שדורש מענה של פסיכולוג עם ניסיון בטיפול במצב כזה אצל ילדים. חרדות אצל ילדים זה דבר נפוץ וישנן דרכים להתמודד אתם. לפיכך יהיה כדאי לכם לוודא כי אינכם מתעכבים עם הפעולה וזאת כאשר אתם דואגים לחפש אחר גורם מקצועי כבר בפרק הזמן הקרוב וזאת על מנת שהוא יוכל לדאוג לסייע לילד שלכם לצאת מהקשיים.

טיפול ממושך עם נכונות של הילד להשיג פתרון לחרדה ללא ספק יוכלו להחזיר אותו לתלם ולהביא לכך שהחיים שלו ישובו למסלולם התקין. אז שימו לב כי אתם פועלים בהקדם והתחילו לבחון עוד היום פסיכולוגים שפועלים באזור המגורים שלכם. ללא ספק תוכלו למצוא מענה הולם.

נעמה קינן

נעמה קינן

גננת חינוך מיוחד, מנהלת גן משולב, בעלת תואר ראשון בהתמחות של חינוך מיוחד. נשואה ואמא לשלושה. עובדת במשך שנים בשיתוף פעולה עם מטפלים רגשיים מכל ההתמחויות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כל מה שצריך לדעת על טיפול CBT

בתחום הטיפולים לנפש יש כמה שיטות ואסכולות שמכתיבות שיטות טיפול שונות. אחת מהן היא טיפול CBT, שפירושה טיפול קוגניטיבי התנהגותי. מדובר בשיטת

איך לטפל במחשבות טורדניות?

בשנים האחרונות גדלה המודעות לכך שיש שלל תופעות התנהגותיות שמשבשות את שגרת החיים של אנשים ויוצרת בעיות חברתיות. יכול להיות שזה אחד

  • הירשמו לייעוץ עם
    מטפל מומחה: