איך לטפל במחשבות טורדניות

מחשבות טורדניות

רבים מאתנו חווים בשלב כל שהוא בחיים במחשבות טורדניות, מדובר בתופעה שכיחה בעלת דרגות חומרה שונות לרוב אין נדרש טיפול משמעותי הן חולפות מעצמן אך כאשר המחשבות הטורדניות מפרעות למהלך התקין של החיים ולהתפתחות הפרעות קליניות, לדיכאון וחרדה מתמשכים, כאשר המחשבות מופיעות ללא התראה וגורמות לחוסר שליטה ואובססיביות  חובה לפנות לעזרה מקצועית. 

ידוע גם כי מגפת הקורונה אשר גורמת להסתגרות עצמית של האדם הפרטי בעצמו, יותר ויותר אנשים עוסקים בעקבות הסגרים שהוטלו ומהלכי האימה שנראו בתקשורת בחוסר הוודאות שנשקף בעיניהם של האנשים אשר גרם להרבה אנשים חוסר יכולת להכיל וכן התמודדות עם מחשבות טורדניות לגביי העתיד וההווה הלוט בערפל.

פתרונות פשוטים לטיפול במחשבות טורדניות

כדי לפתור בעיות קוגניטיביות הנוצרות כתוצאה ממחשבות עצמיות שהן לרוב טורדניות, או שעוסקות גם באובדנות, חרדות, לגבי אנשים אלו ודומים להם רצוי כמובן לפתוח בשיחות עם האנשים הקרובים לאותו אדם, במידה והמחשבות מועלות בשיחה שכזו ניתן אפילו לפתור עוד בתחילתה, אפשרות אחרת היא בעזרת ספורט יחידני או הליכה רציפה באזורי הליכה נוחים כמו בשדות או בקרבה לחוף הים, פעילות שכזאת משתחררים אנדורפינים בגופנו היוצרים תרפיה ומשחרר לחצים, גם שיחות עם פסיכולוג המתמחה בנושאים ספציפיים שכאלו יכול להפיג חששות, בעבר סוגים של שיחות אלו יצרו אפיון לא נכון לאותו מטופל עם מעין סוג של אות קין עליו, כיום שיחות וטיפולים אלו מאוד מקובלים מעצם העובדה שהחיים שלנו כיום הרבה יותר מלחיצים ותחרותיים יותר מידי, כמובן סוגים שך מדיטציה או תרגילי יוגה ייעודיים יכולים להפיג לחצים.

למה עלולות עודף מחשבות טורדניות לגרום?

עודף מחשבות טורדניות על כל נושא שקיים בעצם מחשבתו של האדם הפרטי או קבוצה שעוסקת בכך יכולות ללא טיפול לגרום בעתיד לחששות אובדניות לחצים מיותרים ואפילו להביא לידי אשפוזים כפויים במחלקות פסיכיאטריות, והסתגרות של אותו אדם שעסוק בתוך תוכו במחשבות טורדניות.

פתרון תרופתי למחשבות טורדניות

כיום ובכלל לאורך השנים האחרונות ניתן לפתור לעתים בעיות חמורות של מחשבות טורדניות באמצעות תרופות פסיכוטיות, בעיות כמו אובדנות, חוסר קוגניטיביות עם הסביבה דברים שגרמו לבעיות ביום יום של המטופלים והפתרון הרפואי בהרבה מהמקרים הוא בעזרת ציפרלקס לסוגיו, וכל תרופות הרסקיו  רמדי שקיימות אך יש לשים לב לתופעות הלוואי שהן גורמות לאורך זמן, לכן הולך ופוחת השימוש בהם כפתרון אוטומטי ונעשה שימוש  רב יותר בטיפולים בונים של תקשורת על ידי הפעלה קוגניטיבית של המטופל.

נעמה קינן

נעמה קינן

גננת חינוך מיוחד, מנהלת גן משולב, בעלת תואר ראשון בהתמחות של חינוך מיוחד. נשואה ואמא לשלושה. עובדת במשך שנים בשיתוף פעולה עם מטפלים רגשיים מכל ההתמחויות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כל מה שצריך לדעת על טיפול CBT

בתחום הטיפולים לנפש יש כמה שיטות ואסכולות שמכתיבות שיטות טיפול שונות. אחת מהן היא טיפול CBT, שפירושה טיפול קוגניטיבי התנהגותי. מדובר בשיטת

איך לטפל במחשבות טורדניות?

בשנים האחרונות גדלה המודעות לכך שיש שלל תופעות התנהגותיות שמשבשות את שגרת החיים של אנשים ויוצרת בעיות חברתיות. יכול להיות שזה אחד

  • הירשמו לייעוץ עם
    מטפל מומחה: