3 טיפים להפחתת הסטרס בגוף

אורח החיים המודרני גורם להרבה מאיתנו להיות תחת סטרס מתמשך. מעבר לחוסר הנוחות ולתחושת הלחץ שהמצב הזה מייצר, מחקרים מצאו קשר בין מצב מתמשך של סטרס לבין בעיות בריאות שונות. 

לכן, אם אתם מתמודדים עם לחץ, בין אם מדובר בסטרס מתמשך או בלחץ שמגיע בתקופות שונות, כדאי להכיר את הטיפים שניתן במאמר הזה, וגם להימנע מטעויות שהרבה אנשים עושים. אבל נתחיל דווקא בטעויות שהרבה אנשים עושים במצב של סטרס מתמשך. 

טעויות נפוצות בהתמודדות עם לחץ

אורח החיים המלחיץ, החינוך שקיבלנו והדרישות הגבוהות שמצופות מכל אחד ואחת מאיתנו יכולים בהחלט לגרום למצבי לחץ מתמשכים. לצערנו, רבים מאיתנו לא יודעים איך להתמודד עם מצבים כאלה, והם מעדיפים למצוא דרכים שיעזרו להם לשכוח מהסטרס הזה, ולו לרגע קצר. 

לכן, ישנם הרבה אנשים שפונים לכל מיני פעילויות שנויות במחלוקת, כגון שתיית אלכוהול, צריכת סמים, קניות ועוד. 

כאשר המצבים האלה נמשכים זמן רב, עלולים להתפתח תסמינים של התמכרות לפתרונות הזמניים האלה, שידרשו לאחר מכן תהליך קשה של גמילה. מי שיפנה לאלכוהול עשוי לגלות שהוא הופך עם הזמן לאלכוהוליסט, מי שמעשן סמים יצטרך לפנות לגמילה מקנאביס וכו'. 

טיפים להתמודדות בריאה עם סטרס

כאשר אנחנו רוצים להתמודד עם לחץ, חשוב שנזכור שאמנם החיים מזמנים לנו המון דברים – חלקם פחות חיוביים – אבל להיות במצב של סטרס זו תפיסה מנטלית. אנשים שונים יכולים למצוא את עצמם באותו מצב בדיוק כמוכם, אבל הם יישארו רגועים יחסית.  

זה לא אומר שאתם לא בסדר, או שהם יותר טובים מכם. זה בסך הכל אומר שהם אימנו את המנטליות שלהם להתמודד בצורה שונה עם לחצים. 

תסתכלו על נופים יפים ומרגיעים

מחקרים גילו שחולים שמאושפזים בבתי חולים יכולים להבריא מהר יותר אם יש להם נוף יפה. הדבר נכון גם לגבי יציאה ממצבים של לחץ. לכן, אם אתם נמצאים במצב כזה, פקחו את העיניים ופשוט תסתכלו על הנוף. 

וקבלו את זה: אם אין לכם נוף יפה מהחלון, גם תמונה של נוף יפה יכולה לעשות את העבודה. אז פשוט כנסו לגוגל וחפשו תמונות של נופים יפים ומרגיעים. 

לפרוק את מה שיושב על הלב

להיות במצב של סטרס מתמשך יכול להיות מאוד מכביד, ולא כדאי להתמודד עם זה לבד. נסו למצוא חבר או בן משפחה שטוב בלהקשיב בלי לשפוט, ופשוט שתפו אותו במה שמכביד עליכם. אם קשה לכם לבטא את הדברים מול מישהו אחר, גם לכתוב כתיבה חופשית במחברת יכולה לעשות פלאים. 

מצאו מנטרה מרגיעה ומחזקת

מנטרה זהו משפט, או אפילו מילה, שאנחנו אומרים לעצמנו שוב ושוב עד שהיא ממש מוטמעת בראש שלנו. זה יכול להיות משפט מעצים כמו "אני יותר חזקה מהלחץ הזה", וזה יכול להיות משפט מרגיע כמו "היום הולך להיות לי יום רגוע וכיף".

הקפידו לעשות זאת מדי יום, אפשר בכל יום עם משפט אחר ואפשר לנסות את אותו משפט שוב ושוב – כל מה שעובד לכם.

לסיכום, רבים מאיתנו נמצאים במצב של סטרס מתמשך. במקום לפנות לפתרונות קצרי טווח שעלולים לגרום לנזק בטווח הארוך, נסו את הטיפים שנתנו כאן במאמר הזה.